45 Yıllık Evli Çift Toplu Nikahla Evlendi

Bağcılar Belediyesi organize ettiği toplu nikahla 32 çifti evlendirdi. En dikkat çekici çift 45 yıllık Ergökşen çifti yıllar sonra resmi nikah yaptı.

45 Yıllık Evli Çift Toplu Nikahla Evlendi

Bağcılar Belediyesi 21 yıldır düzenlediği toplu resmi nikah merasiminin sonuncusunu bu yıl yaptı. En dikkat çeken çift Fahrettin Ergökşen (67) ve Mükerrem Ergökşen (62) çifti idi. Çift 4 yıldır yapamadığı düğünü yaptı. Halk Sarayı'nda düzüenlenen Toplu Düğün Şöleni'nde Başkan Lokman Çağrıcı 32 çifte resmi nikah yaptı. Hayırseverlerin finansmanı ile gelinlik, damatlık ve tüm ev eşyaları karşılandı. 21 yıldır sürdürülen gelenekte Çağırıcı, “Genç kardeşlerimiz yuva kuruyorlar. İnşallah ömür boyu bir yastıkta huzur dolu günler yaşarlar, vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirirler. Onlara her türlü desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Ülkemiz güçlü evlilik kurumlarıyla ayakta duruyor. Bu sebeple yerel yönetim olarak, evlilik kurumunun yaşaması ve yaşatılması için önemli projeleri hizmete sunuyoruz” dedi.
 Emekli Fahrettin Ergökşen, "Eşimin haberi yoktu bende sürpriz yakmak istedim çok mutluyum üstümden çok büyük bir yük kalktı. Eşimi çok seviyordum ve evlenmeye karar verdik ama kayınpeder çok sinirliydi ve hemen evet demedi. Bizde kaçmaya karar verdik ve kaçtık. Bu mutluluğumuza sebep olanlardan Allah razı olsun" dedi. Mükerrem Ergökşen, "Çok mutluyum Allah bu günü bize nasip etti kefen giymeden gelinliğimi giydim. Böyle bir günü zamanında istiyordum ama olmadı bu güne nasipmiş" dedi.

İki kız evladı ve 4 torun sahibi olduklarını söyleyen çifti mutlu günlerinde kızları Tütem ile torunları Yağmur ve Yekta yalnız bırakmadı. Başkan Çağırıcı, çifti tebrik ederek mutlu ve huzurlu daha nice yıllar yaşamaları temennisinde bulundu.


 

Bağcılar Belediye resmi nikah 4 yıllık çift

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı