ABD'de Vatandaşlarından Trump Tavır

ABD’de, Cumhuriyetçi Parti adayı işadamı Donald Trump’ın yeni başkan seçilmesiyle birlikte, ülke protesto gösterileriyle sarsıldı. ‘Bizim başkanımız değil’ sloganı ile sokakları dolduran binlerce ABD vatandaşı, Trump’ı protesto etti.

ABD'de Vatandaşlarından Trump Tavır
Aralarında Washington DC, Oakland, Orlando, Los Angeles, Boston ve New York gibi kentlerde de gerçekleşen protesto gösterileri sırasında Seattle’da 5 ABD vatandaşı silahla vurularak yaralandı. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu bilgisi alındı. Üniversite yerleşkelerine de yayılan protesto gösterilerinde, bazı anayollar gösteriler nedeniyle trafiğe kapatıldı. Trump karşıtı göstericiler ellerindeki Amerikan bayraklarını yaktı.

New York’ta, Donald Trump’ın seçim ofisi olarak kullandığı ve ön cephesi kum yüklü kamyonlar, polis araçları ve çok sayıda polis tarafından çevrelenen Trump Tower önünde de yüzlerce kişi Trump’ın ABD Başkanı seçilmesini protesto etti. Çoğunluğunu gençlerden oluşan kalabalık ellerinde ‘Benim başkanım değil’ yazılı dövizler taşıdı. Ülkede yaşanan protesto gösterileri üniversitelerin yanı sıra liselere de taştı. Değişik kentlerdeki binlerce lise öğrencisi, Trump’ı protesto etmek için derslerini bırakıp okul dışına çıkarak gösteriler yaptı. Özellikle Müslümanlar, göçmenler, Afrika asıllı Amerikalılar ve Meksikalılara yönelik söylemleri yüzünden protesto edilen Donald Trump’ın bugün Başkan Barack Obama ile Beyaz Saray’da bir görüşme yapması bekleniyor.
Trump ABD Protesto

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı