Adalet Bakanlığında FETÖ Operasyonları Bilgi İşlemden Başladı

FETÖ Darbe Girişimi soruşturmaları kapsamında bugün (30 Temmuz) öğleden sonra Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı binasında arama yapıldı. Ayrıntılar haberimizde…

Adalet Bakanlığında FETÖ Operasyonları Bilgi İşlemden Başladı

15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmalar kapsamında Emniyet mensupları Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında arama yapıldı. Fethullahçı Terör Örgütü darbe girişimi sonrasında iki haftadır yapılan operasyonlarda birçok kurumdan üst düzey yetkili ve çalışanlar gözaltına alınmıştı. Bugün de (30 Temmuz) Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında arama ve incelemeler başlatıldı.

Anadolu Ajansından alınan bilgiye göre Ankara Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda 14 savcının gözetiminde Başkanlıkta görev yapan çok sayıda tetkik hakiminin odası aranıyor ve bilgisayarları inceleniyor.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, UYAP kapsamında tüm yargı teşkilatının “bilgi, belge ve iş akışının düzenini kurmak ve bilgi güvenliğini sağlamakla yetkili” birimi olduğu için yargıda kritik öneme sahiptir.

Peki Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın birimleri nelerdir

adalet bakanlığı fetö operasyonları darbe girişimi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı