Adanalı Lokantacı, Google'da Açık Bulduğunu Öne Sürdü

Adana'da lokanta işletmeciliği yapan ve kendisini "iyi niyetli hacker" olarak tanıtan 32 yaşındaki Doğukan Özkan, Facebook'un ardından Google'da da açık bulduğunu iddia etti.

Adanalı Lokantacı, Google'da Açık Bulduğunu Öne Sürdü

Sosyal medya sitesi Facebook'ta arkadaş ekleme butonu olmadığı halde arkadaş ekleme açığını bulup düzelttirdiğini söyleyen Özkan, mesaj engeline rağmen mesaj atma açığını bularak Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in profilinden mesaj gönderdiğini anlattı. 

Google'ın e-posta hizmeti "inbox"ta da açık bulduğunu iddia eden Doğukan Özkan, "Google'in gizlilik sözleşmesine göre kimsenin kişisel bilgilerine başkasının ulaşması mümkün değil. Oysa ben, kişilerin telefon numarası, adresleri, doğum tarihleri, eğitim bilgileri ve profil resimlerine bile ulaşabiliyorum" diye konuştu.

Sistemdeki açık sayesinde kişilerin gizli bilgileri arasında yer alan telefon numarası, gittiği okul, adres bilgileri, doğum tarihi ve özel bilgilerine ulaşabildiğini iddia eden Özkan, detaylı bilgi vermekten kaçındı ve Google yetkililerini uyardığını ifade etti.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike