Akdeniz Üniversitesi'ne FETÖ/PDY Operasyonu Yapıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan FETÖ soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ve tüm fakülte binalarında polis ekipleri arama başlattı.

Akdeniz Üniversitesi'ne FETÖ/PDY Operasyonu Yapıldı

Antalya'da eğitim veren Akdeniz Üniversitesi'nin rektörlük binasına ve dekanlıklarına eş zamanlı operasyon düzenleyen Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri ayrıca 19 fakültenin dekanlıkları ile anabilim dallarında da arama yapıyor. Üniversite kampüsünün 5 ana giriş kapısında güvenlik önlemi alan emniyet ekipleri, ayrıca kampüs dışındaki Çallı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda arama başlattı. 100'ü aşkın üniversite çalışanı gözaltına alındı.

Akdeniz Üniversitesi'nde Görev Yapan 14 Sağlıkçının İşine Son Verilmişti

Soruşturma kapsamında dün AÜ Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından meslekten ihraç edilmişti. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, derslerde FETÖ/PDY propagandası yaptığı ve öğrencileri isyana teşvik ettiği şikayeti üzerine 15 Nisan'da 'terör örgütü üyesi olmak ve propagandasını yapmak' suçlamasıyla tutuklanmıştı. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görevli hemşire ve anestezi uzmanlarının da aralarında bulunduğu 14 sağlık çalışanının da dün işine son verilmişti.

Akdeniz Üniversitesi FETÖ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike