Alperen Ocakları Rus Konsolosluğuna Protesto İçin Yürümek İstedi

Alperen Ocakları, Rusya Konsolosluğunun önüne Suriye'de yaşanan iç savaşı protesto etmek için yürümek istedi. Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, Suriye'de yapılan Fırat Kalkanı Harekatında Halep şehrinin de dahil olmasını talep etti.

Alperen Ocakları Rus Konsolosluğuna Protesto İçin Yürümek İstedi

İstanbul'da Beyoğlu İstiklal Caddesinde Alperen Ocaklarına bağlı yaklaşık 100 kişi Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan iç savaşı protesto etmek için toplandı. Toplanan kalabalık grup Rusya Başkonsolosuğunun önünde açıklama yapmak istedi, ancak polis müsade etmedi. Daha sonra Konsolosluğa yakın bir yerde Halep'te ölen masum vatandaşlar için dualar okuyan grup daha sonra basın açıklamasında bulundu, Sloganlar atan grup adına Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican şu şekilde açıklamada bulundu, "Avrupa’da üç beş kişi ölüyor, bir tane çocuk öldü diye dünya ayağa kalkıyor. Bizim kardeşlerimiz her gün elli, yüz kişi, bunların birçoğu çocuk ve kadın, kimse sesini çıkartmıyor. Ben buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Allah rızası için bu vahşete bir dur deyin. Halep’teki katliama bir dur deyin. Bu ablukayı kırmak zorundayız. Bu abluka bu hafta içerisinde kırılmazsa kardeşlerimiz orada diri diri yakılacak, öldürecekler.
Halep’i de Fırat Kalkanı Operasyonu’na dahil etmenizi istiyoruz. Nasıl ki Cerablus’ta operasyonlar düzenleniyorsa, Halep’te de aynı şekilde dahil olsun. Halep bizim için Trabzon, Samsun, İstanbul demektir" şeklinde konuştu.

rusya başkonsolosluğu halep alperen ocakları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı