Ankara Batı Terminali İçin Çalışmalar Başlatıldı

Uzun süredir gündemde olan AŞTİ'nin (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi) ikiye ayrılması ve doğu-batı terminalleri olarak hizmet vermesi için ilk çalışmalar başlatıldı.

Ankara Batı Terminali İçin Çalışmalar Başlatıldı
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankara'da Etimesgut İlçesi'nin Yeşilova Mahallesi'ne yapılacak olan Batı Terminali için çalışmalar başlatıldı. Ayaş Yolu üzerinde yer alması planlanan Batı Terminali, Ankara Çayı'nın öbür yakasına yapılacak. Ayaş Yolu'nda Eski Aile Yaşam Merkezi'nin 200 metre ilerisinden açılacak yol ve devamında yapılacak olan köprü ile ulaşımın sağlanacağı terminal sayesinde şehiriçi trafiğinin azaltılması hedefleniyor. Ayrıca çevreyolundan açılacak yol ile de şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerin terminale girmesi planlanıyor.

Yeşilova Mahallesi'nde 46396 ada yanındaki araziye yapılması planlanan Batı Terminali, konum olarak Ayaş Yolu'nda yer alıyor. Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı'na oldukça yakın olacak Batı Terminali'nden gara bağlantı sağlanıp sağlanmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

BATI TERMİNALİ, OTO PAZARI VE FUAR ALANI

Bölgede yapılan çalışmalar 10 Kasım 2016 tarihi itibariyle hız kazandı. Ankara Çayı'nın etrafına döşenen taş duvarların yol yapılacak kısmı yıkılırken, iş makineleri enerji nakil hatlarının, su ve kanalizasyon borularının inşaat esnasında zarar görmemesi için çalışmalar yapıyor. İnşaatla ilgili herhangi bir bilgilendirici tabela vs. olmadığı için çalışanlardan alınan bilgiye göre bölgeye sadece terminal yapılmayacak. Özellikle Eryaman, Etimesgut ve Sincan bölgesine hitap edecek bir fuar alanı ile oto pazarı kurulacağı da söyleniyor. Ancak herhangi bir tabela bulunmaması ve fuar, oto pazarı gibi söylentilerin dolaşmasının nedeninin Batı terminalinin yapılacağı alanda ranta yol açmasını engellemek olduğu tahmin ediliyor.

Cep Terminali Eryaman Ankara Batı Terminali AŞTİ Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali AŞTİ Batı Terminali Ankara Batı Otogarı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike