Antakya 4. Uluslararası Film Festivali Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Antakya Film Festivali 29 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali Başladı

Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi ve Arsuz Belediyesi'nin de destek verdiği Antakya 4. Uluslararası Film Festivali 29 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Festival Komite Başkanı Mehmet Oflazoğlu, film festivalinde 80 filmin gösterileceğini belirtti ve Hatay'ın tanıtım ve ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti. Antakya 4. Uluslararası Film Festivali'nde 80 film gösterilecek ve 23 filmin katılımıyla uzun ve kısa metrajlı film yarışması yapılacak.

Sinema ve oyunculuk atölyelerine de yer verilecek olan festivalin açılış gecesine bir çok ünlü kişi katıldı. Festivalde gösterilecek filmlerin fragmanının yayınlandığı gecede Murat Evgin sahne aldı ve dinleyenlerin kulaklarının pasını silerken Talip Karamahmutoğlu’nun yönettiği "Mezarcı" filmini beğeniyle izlendi.

Açılış gecesinde oyuncu Şerif Sezer, Arzu Okay, Salih Güney ve Arif Keskiner Onur ödülüyle ödüllendirilirken sinema yazarı Agah Özgüç emek ödülü, yazar Osman Şahin de Orontes ödülünün sahibi oldu.

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike