Bir Asırlık Hasan Dedeyi Görenler Şaşkınlıklarını Gizliyemiyor

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde yaşayan Hasan dedenin 110 yaşında olduğunu öğrenenler, yaşadıkları şaşkınlığın ardından Hasan dedenin anılarını dinlemek için sıraya giriyorlar.

Bir Asırlık Hasan Dedeyi Görenler Şaşkınlıklarını Gizliyemiyor

Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Kıdemli Başçavuş Mahmut Çetinkaya, görevli olarak gittiği Salıpazarı ilçesi Karadere Mahallesi’nde asayiş kontrolleri sırasında tesadüfen tanıştığı 110 yaşındaki Hasan Aslan’ın anılarını dinledi. 98 torun sahibi Hasan Aslan, Kıdemli Başçavuş Mahmut Çetinkaya’ya kendi zamanındaki çocukluk ve gençlik yıllarını anlattı. Hasan Aslan askerlere yakın ilgi gösterirken yaşamı boyunca 2 evlilik yaptığını ve iki eşinden 5 çocuğu ve 98 torunu olduğunu anlattı.

Hasan Aslan, Atatürk dönemlerini çocukluğunda dünkü gibi, çok iyi hatırladığını belirtti. Mahallelerine her asker geldiğinde kucaklayıp sohbet etmekten hoşlandığını ve askerlere yakın ilgi gösterdiğini anlatan Hasan dede, 15 Temmuz olayların da asker üniforması giymiş eşkıya-teröristlerin Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki hainler olduğunu ve ve mutlaka gerekli cezaların almaları gerektiğini belirterek Türk halkının eskisinden daha fazla askerini sevmesi ve sahip çıması gerektiğini dile getirdi.

Yaşamındaki anılarını anlatan Hasan Aslan artık yaşlandığını, ikinci eşini de kaybettiğini ve yalnız kaldığı için en küçük kızının kendisine baktığını ve onun yanında kaldığını dile getirdi. 

Samsun Çarşamba Salı Pazarı Hasan Dede

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı