Bir Trafoya Ancak Bu Kadar Anlam Resmedilebilirdi

İstanbul, Beykoz'da elektrik trafoları, Beykoz Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü'nün projelendirdiği bir çalışmayla, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından resimlendirilerek, trafoların o çirkin yüzü sevimli hale getiriliyor.

Bir Trafoya Ancak Bu Kadar Anlam Resmedilebilirdi

Projenin fikir babası olarak öğrendiğimiz Kültür ve Sosyal İşlerin Müdürü Sayın Adem Çalışkan. Projenin ilk adımı Kavacık'tan başladı. Trafoda işlenen konunun 15 temmuz 2016'da Kavacık halkının Fatih Sultan Mehmet Köprüsündeki darbe kalkışmasına direnişi olduğunu gördük. Bilindiği üzere 15 temmuz 2016 tarihinde FSM köprüsü işgalciler tarafından kapatılmış, ancak kahraman Kavacık halkı gösterdiği onurlu dik duruş ve mücadele ile vatanına sahip çıkmış, şehit ve gazileri ile tarihe not düşmüştür. Tüm Beykoz halkı birlikte darbecileri bir saat kadar kısa bir sürede püskürterek FSM köprüsünü darbe girişimcilerin elinden kurtararak trafiğe açmayı başarmıştı. Türk halkının vatanına nasıl sahip çıktığını dosta düşmana göstermişti.

Hatta Kavacık halkının kahramanlığı karşısında Türk Hava Yolları yolcu uçaklarından birine Kavacık'ın adını vermişti.Şimdi bu kahramanlık bir kez daha bu sefer elektrik trafolarında yaşatılacak Beykoz'da.

Bu projeye önderlik eden  Beykoz Belediye Başkanı sayın Yücel Çelikbilek Bey ve ekibini, proje mimarı sayın Adem Çalışkan ve ekibini kutluyoruz. 

 

Beykoz Kavacık 15 Temmuz Darbe Kalkışması Trafo Resim

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa peçe     2016-11-19 15 temmuz ruhunu her alanda yaşamak ve yaşatmak zorundayız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı