Bisiklet Kulübü Derneği Üyeleri, Bu Kez Anıtkabir’e Pedal Bastılar

İstanbul, Avcılar'daki Anka Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri, 415 kilometre pedal basarak Anıtkabir’e vararak Atatürk'ü ve şehitleri andılar.

 Bisiklet Kulübü Derneği Üyeleri, Bu Kez Anıtkabir’e Pedal Bastılar

Avcılar'daki metrobüs durağı önünden pedal çevirmeye başlayan 9 bisikletlinin sayısı seçilen güzergahtaki katılımlarla 15'e ulaştı. 2015’te kuruluş işlemlerini gerçekleştiren Avcılar Anka Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Cengiz Türkmen, bu yıl çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtirken, gittikleri her yerde ilgi gördüklerini ifade etti.

Anıtkabir’i gelinlik ve damatlıkları ile yeni dünya evine girmiş ve ziyarete gelen bir çift ile hatıra fotoğrafı çektirdiklerini anlatan Türkmen, şöyle konuştu:
“Avcılar Belediyesi'nin verdiği destek ile bu yıl ikinci kez Anıtkabir'e kadar pedal çevirdik. Aramızda ilk kez uzun tura çıktığı için çok heyecanlanan arkadaşlarımız da vardı. Bursa'ya araçla gittik ve buradan itibaren pedal çevirmeye başladık. İnegöl üzerinden Eskişehir'e gidip konakladık. İkinci gün Polatlı’daydık.. Toplamda 415 kilometre pedal çevirerek ulaştık. Başkentte bizi 100’den fazla bisikletli karşıladı. Anıtkabir nöbetçi komutanına, kulübümüz ve Avcılar Belediyesi’nin logolarıyla hazırlanmış plaketleri verdik. Komutanlık tarafından tahsis edilen rehber eşliğinde Anıtkabir’i gezdik, Atamız'ı andık, son dönemdeki şehitlerimizi yad ettik.”diye konuştu.
 

 

İstanbul Avılar Anka bisiklet kulübü Anıtkabir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı