Bu Hırsızlık Hem Ayıp, Hem Günah

Fatih'te bir cami'de cemaatle birlikte namaz kılar gibi yapıp Suriyeli bir mültecinin ceketi ve cüzdanını alan hırsızın cüreti, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Bu Hırsızlık Hem Ayıp, Hem Günah
Fatih'te bugün bir camide sabah namazını kılan Suriyeli Hasan Cemaleddin'e (29) ait yerde duran ceket ve içindeki cüzdan kimliği kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından çalındı. Namazın ardından ceketini bıraktığı yerde bulamayan Cemaleddin, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyince ceket ile içindeki cüzdanının çalındığını farketti. Güvenlik kameralarına an be an yansıyan görüntülerde şüpheli, cemaatin namaz kıldığı sırada camiye giriyor. Caminin arka kısmında namaz kılıyormuş gibi yapıyor. Bir süre sonra namazı bırakarak etrafı kolluyor ve yanındaki ceket ile içindeki cüzdanı alıp camiden sessizce çıkıyor.
Görüntülerle birlikte karakola giden Hasan Cemaleddin (29) çeketi ile cüzdanını çalan kişiden şikayetçi oldu.

 
"KİRAYI ÖDEYECEKTİM" DEDİ


3 yıl önce Suriye'deki savaştan kaçıp ailesiyle Türkiye'ye sığınmacı olarak geldiğini belirten Hasan Cemaleddin, "Olayın ardından polise gidip şikayette bulundum. Cüzdanım içinde bin 100 lira, kızımın ve benim kimliğim ile bazı evraklar vardı. Aynı zamanda bugün o parayla kirayı ödeyecektim. Hırsız, parayı geçtim bari kimlikler ile evrakları caminin önüne atsın. Hırsızdan ricam bu" diye ifade etti. Kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri camide hırsızlık yapıp kayıplara karışan şüpheliyi yakalamak için peşine düştü.
Fatih Cami Sabah Namazı Ceket Cüzdan Hırsızlık

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike