Bu Köpeğe Yapılanlar İnsanlık Dışı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde Havalimanı'na terk edilmiş vaziyette bulunan köpeğin bir gözünün kör olduğu, ön ayaklarının kırık olduğu vücudunun bir çok yerinde av tüfeği saçması ile yaralandığı tespit edildi.

Bu Köpeğe Yapılanlar İnsanlık Dışı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde Havalimanı'nda terk edilmiş bir şekilde Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) ekiplerince bulunarak Gökova Hayvan Hastanesine götürülen köpeğin, hastanede yapılan muayanesinde ve çekilen röntegeninde köpeğin av tüfeği saçması ile yaralandığı, ön ayaklarının kırık olduğu ve bir gözünün de kör olduğu belirlendi. 

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, köpeğin kasıtlı olarak yaralandığını düşündüklerini belirterek, “Birçok şeye hazırdık ama bu kadarını beklemiyorduk. Tıkandık, içimiz eridi. Ayakların ikisi kırıktı, vücudu saçma dolu, gözü de saçma saplandığı için kör olmuş. Veterinerimiz Göksel Bayramlı en az 2-3 aydır böyle olduğunu tahmin ediyor. Hemen ayağın birini ameliyat etti, ikincisini bandaja aldı. Bundan sonra iyi bir bakım gerekiyor, gelişmeleri hep beraber göreceğiz" dedi.

muğla dalaman yaralı köpek haydos

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı