Çin'li Hırsıza Uçakta Suçüstü

Dubai- İstanbul seferini yapan uçakta, yabancı uyruklu 4 yolcunun çantalarından hırsızlık yapan Çin'li Y.K, uçaktaki diğer yolcular tarafından suçüstü yakalandı.

Çin'li Hırsıza Uçakta Suçüstü


Flydubai hava yollarına ait Dubai- İstanbul seferini yapan yolcu uçağı kalkıştan bir süre sonra pilot, 5 saat sürecek seyahat için yolcuların uyuyabilmeleri için iç aydınlatmayı kapattı. Yolcuların büyük bölümünün uyumasını ve ortamın karanlık olmasını fırsat bilen Çinli Y.K., yolcuların çantasından hırsızlık yaparken, uçaktaki Türk yolcular tarafından suçüstü yakalandı. Çinli yolcu ile diğer yolcular arasında arbede yaşandı. Olayın ortaya çıkmasının ardından diğer yolcular da tek tek çantalarını kontrol ettiklerinde, 3 yolcunun daha çantasından hırsızlık yapıldığı farkedildi. Bunun üzerine uçak personeli Çinli yolcunun pasaportuna el koydu. Yolculara çaldığı para ve değerli eşyalarını geri vermek istediği belirtilen Y.K., uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na indiğinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Acil çıkış kapısı yanındaki koltukta yolculuk yapan Y.K.'nın rahatça yerinden kalkıp, dönebildiği için bu koltuğu da özellikle seçtiği tahmin ediliyor.Çantalarından hırsızlık yapılan 4 yolcu Y.K.'dan şikayetçi oldu.
Yetkililer bu olayın ilk defa olmadığını, yaklaşık bir aydır, özellikle Dubai-İstanbul seferini yapan uçaklarda bu tür hırsızlıkların arttığını, ancak daha çok seviyesi yüksek olan yolcuların şikayetçi olmamasının, suç işleyenleri cesaretlendiğini belirtip, benzer olaylara karşı dikkatli olunması için yolcuları uyarılarda bulundu.

 

 

 

Dubai İstanbul Uçak Hırsızlık Çin'li

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı