Dağ Bisikletinde Sezonun Son Yarışı Arnavutköy'de Yapıldı

Dağ bisikletinde 2016 sezonunun son yarışı olan 'Salcano Eliminatör Cup ve Salcano MTB Cup', İstanbul Arnavutköy'de düzenlendi.

Dağ Bisikletinde Sezonun Son Yarışı Arnavutköy'de Yapıldı

HC kategoride 2 gün süre yarışlara 10 ülkeden 147 sporcu katılım gösterdi.
 Elit Kadınlarda olimpiyat ikincisi Polonyalı sporcu Maja Wloszczowska birinci olurken, Yana Belomoina ikinci, Alexandra Engen de üçüncü oldu.
 Elit Erkeklerde ise Alman Martin Gluth birinci, Rus Anton Sintsov ikinci, Avusturyalı sporcu Karl Markt ise üçüncülüğü elde etti.
 Ödül töreni sonrasında konuşma yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 2017 yılında Arnavutköy'de Avrupa Şampiyonasının düzenleneceğini söyledi ve şöyle devam etti: 
 "Sezonun son yarışını burada bitirdik. Dünyadaki önemli dağ bisikleti yarışlarından birisi. Olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan Polonyalı sporcu da burada yarıştı ve birinci oldu. Yani bizim için değerli bir organizasyon oldu. Arnavutköy Belediyesi, Kaymakamlık, Salcano, Spor Toto ve Gençlik Spor Bakanlığı ile hep birlikte bu organizasyonu gerçekleştirdik.

10 ülkeden 147 sporcunun katılımıyla güzel bir yarış oldu. Bu parkuru ilk defa kullandık. Gelecek yıl burada Avrupa Şampiyonası düzenleyeceğiz. Daha sonra da Dünya şampiyonaları yapmak istiyoruz."


Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül ise, "Türkiye, bisiklet sporunda ve sektöründe yolun daha başında. Yol alacağımız daha güzel noktalar var. Bu yarışlara sponsor olup organize ederek, Türkiye'de bisiklet sporunu iyi bir noktaya taşıdık ki, 4 yılda dünyanın en üst seviye yarışlarından biri haline geldi. Arnavutköy Belediyesi'ne de desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Bu desteklerin de gelişerek devam etmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı