Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Arakan Müslümanlarına Dikkat Çekti

Sakarya Müftülüğü tarafından düzenlenen Sakarya Din Gönüllüleriyle Buluşması'nda konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Biz Müslümanlar Halep’te yükselen dumanların arkasından Arakan’ı göremiyoruz"

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Arakan Müslümanlarına Dikkat Çekti

Sakarya Din Gönüllüleriyle Buluşma toplantısına, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez olmak üzere, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Müftü yardımları, din görevlileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Kuran-ı Kerim tilavetiyla başlayan programda, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez konuşma yaptı. Konuşmasında Arakan Müslümanlarına dikkat çeken Görmez, ümmetin sıkıntılar çektiğini ve Türkiye'ye umut olarak baktıklarını belirtti ve şöyle devam etti;
"Birkaç haftadır Halep’i izliyoruz. Halep’te o taşların arasından, tozların arasından ayıklanmaya çalışılan çocukları görüyoruz. Küvezlerde bombaya maruz kalmış bebekleri bütün insanlık görüyor. Dün Arakan Müslümanlarının temsilcisi beni ziyaret etti. Ona dedim ki üzgünüz mahcubuz. Halep’te yükselen dumanların arkasından Arakan görünmüyor dedim. Halep’te yükselen dumanların arkasından biz Müslümanlar Arakan’ı göremiyoruz. Böyle bir tablo var. Endülüs’ün yerinde 30 milyon Müslüman göçmen kimliği icra etmeye çalışıyor, korumaya çalışıyor. Ümmetin merkezlerinde kendisini arayan Müslümanlar var. Ümmetin merkezinde Müslümanlar kendisini arıyor. Böyle bir tablo içerisinde bütün Müslümanların umutla baktığı bir yer var. O da bu topraklardır, yani Türkiye’dir, sizlersiniz."

Arakan Müslümanları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı