Doğubayazıt’ta İran'dan Gelen Doğalgaz Boru Hattında Patlama

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi civarında İran'dan gelen doğalgaz boru hattı bilinmeyen bir nedenden dolayı patladı. Patlama nedeniyle çıkan alevler yaklaşık 50 metre yükseldi.

Doğubayazıt’ta İran'dan Gelen Doğalgaz Boru Hattında Patlama

İran'dan Erzurum'a gelen Türkiye - İran doğalgaz boru hattı akşam saat 21:00 sıralarında Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi civarında bilinmeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi. Patlama Doğubeyazıt'a yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta bulunan Yenik mevkiinde gerçekleşti, patlamadan sonra çıkan alevler 50 metre yükseldi. 

YÜKSELEN ALEVLER AĞRI VE IĞDIR'DAN GÖRÜLDÜ

Patlama nedeniyle doğalgaz boru hattındaki yangından yükslen alevler Iğdır ve Ağrı'dan görüldü. Çevre köylerde oturanlar patlamanın etkisiyle paniğe kapıldı. Görevliler çıkan yangınla ilgili olarak boru hattında gerekli tedbirleri aldı. Olay yerinde tedbir alan itfaiye, sivil savunma ve güvenlik güçleri boru hattının vanasını kapatarak gaz akışını kapattı. Boru hattında çıkan yangının söndürülmesi için hattaki gazın bitmesinin beklendiği bildirildi. 

Olay nedeniyle soruşturma başlatıldı, İran- Türkiye doğalgaz boru hattında çıkan yangının sabotaj nedeniyle çıkmış olabileceği ihtimali düşünülmekte, geçen yılarda bölgede aynı şekilde patlamalar olmuş ve PKK terör örgütü tarafından yapıldığı tespit edilmişti. 

 

 

iran - türkiye doğalgaz boru hattı patlama yangın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı