"Dövizini Türkiye İçin Boz Kampanyası"na Gaziantepliler De Destek Verdi

Döviz kurlarındaki yükselişi durdurmak için sosyal medyada başlatılan "Dövizini Türkiye İçin Boz Kamğanyası" Gazianteplilerden de destek gördü.

Doların yükselişinin durdurulamaması nedeniyle sosyal medyada başlatılan dövizini bozdur kampanyası ile Gaziantepliler yastık altındaki dolarlarını döviz bürolarında bozdudarak ülke ekonomisine destek verdiler. Türk ekonomisini güçlendirmek için dolarlarını bozdurduklarını ifade eden vatandaşlardan Nadir İspir, "Türk parası değer kaybetmesin diye Türklüğümüzü ispat ettik. Avrupa’nın oyunlarını biliyoruz. Devletimizin yanında durup bu oyunlara gelmeyeceğiz. Doları olan vatandaşlar eğer bu vatanı seviyorlarsa hemen ellerindeki Dolarları bozdursunlar." dedi.


Döviz Bürosu yöneticisi Kemal Barış Eroğlu, vatandaşların kampanyaya destek verdiğini belirtti ve güçlü bir ekonomiye sahip olmak için Türk Lirası'na destek olmanın gerektiğini belirtti.

Suriyeliler de Türk Lirasını Tercih Etti

Öte yandan Gaziantep'te yaşayan Suriyelilerin de dolarlarını bozdurarak Türk lirasına çevirdiği öğrenildi ancak bunun nedeninin Türk lirasına destek olmak mı yoksa kur farkından kar etmek mi olduğu bilinmiyor.

Dövizini Bozdur Kampanyası Dövizini Türkiye İçin Boz Kampanyası

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike