FETÖ Operasyonu Kapsamında Bursa'da 16 Kişi Gözaltına Alındı

Bursa Emniyetinin yaptığı "Paralel yapı soruşturması" kapsamında, Uludağ Kariyer Derneğine yönelik Bursa başta olmak üzere Erzurum, Bitlis ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

FETÖ Operasyonu Kapsamında Bursa'da 16 Kişi Gözaltına Alındı

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne ait ekipler tarafından geçtiğimiz Aralık ayında "Paralel yapı soruşturması" kapsamında CV'sini topladığı kişileri örgüt adına, emniyet müdürlükleri, askeri birlikler, adliye ve üniversiteleye yerleştirildiği iddia edilen Uludağ Kariyer Derneği'ne operasyon yaptı. Operasyonda 10 bin kişinin CV'sine ulaşıldı. Emniyetin, "FETÖ'nün ini" olarak tabir ettiği Uludağ Kariyer Derneği'nin sahibi olan Necati U. ile eşi Esra U. hakkında mahkeme kararıyla yakalama emri çıktı. Ayrıca Esra U.'nun fotoğraflarını aldığı gençlerin örgüt içinde evlilik yaptırdığı tespit edildi. Operasyon genişletince Bursa'nın dışında Erzurum, ŞAnlıurfa ve Bitlis'te eş zamanlı operasyonlar düzenlendi, 21 kişi hakkında çıkan yakalama kararından 16'sı yakalandı. Bu yakalanan kişiler üniversite, dersane ve bazı önemli şirketlerde "imam" ve "ağabey" olarak görev yaptıkları belirlendi. "Bylock" uygulamasını kullandıkları tesbit edilen 16 kişinin sorgulamaları Bursa EMniyet Müdürlüğü tarafından başlandı. Sorgulamaya alınan zanlılar "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan dolayı adliyeye sevk edilecek. 

BURSA'DA 640 KİŞİ TUTUKLANDI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 1150 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar Mahkemeye çıkartılarak 640 tanesi tutuklandı, 290 kişi ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Devam eden operasyonlar kapsamında 3 binden fazla kamu personeli görevden uzaklaştırılırken, yaklaşık olarak 1000 kişi ise görevden el çektirildi. 

bursa fetö operasyon gözaltı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 2 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 2 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike