FETÖ'nün Cihan Medyası TMSF'ye Devrediliyor

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı'nın da aralarında bulunduğu 6 şirkete atanan kayyımların görevlerine son verilmesine ve kayyımlara ait tüm yetkilerin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verdi.

FETÖ'nün Cihan Medyası TMSF'ye Devrediliyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı'nın talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği, Cihan Medya Dağıtım A.Ş., Fia Prodüksiyon Radyo TV Reklam Org., İletişim Sanayi Tic. Ltd. Şti, Poyraz Matbaacılık A.Ş., Seyhan Matbaacılık A.Ş., Etiler Matbaacılık Yayıncılık A.Ş.'nin TMSF'ye devredilmesine karar verdi. 

Feza Gazetecilik A.Ş., Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş. ve Irmak Radyo Televizyon A.Ş.’ye ait tüm mal varlıklarının OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile Maliye Bakanlığına devredildiği, bu şirketler yönünden kayyımlara yüklenen yetki ve sorumlulukların sona erdiği anlatıldı. Kararda, “OHAL kapsamında çıkarılan ve 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan KHK uyarınca mevcut kayyımların tüm yetkilerinin TMSF’ye devredilmesine karar verildiği anlaşılmakla talebin kabulüne karar vermek gerekmiştir” denildi.

Zaman Gazetesi'nin de bünyesinde yer aldığı Feza Gazetecilik A.Ş.'ye FETÖ/PDY örgütünün hedefleri doğrultusunda yayın yaptığı için 4 Mart 2016'da 3 kayyım atamıştı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı