“FETÖ’yü Tokatla” Oyununa Yayın İzni Çıkmadı

Akıllı telefonlar için geliştirilen "Fetö'yü Tokatla" oyunu, şiddet içerdiği gerekçesiyle bir arama motorunun oyun mağazasından kaldırıldı ancak oyun mağazasında yer alan pek çok şiddet oyunu halen indirilebiliyor.

“FETÖ’yü Tokatla” Oyununa Yayın İzni Çıkmadı

Yazılımla ilgilenen bir grup genç tarafından hazırlanan "FETÖ'yü Tokatla" oyunu garip bir sansür ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hazırladıkları oyunu, ücretsiz olarak oyun mağazalarında yayınlamak isteyen gençlerin hevesi kursağında kaldı. Dünya devi arama motorunun akıllı telefonlara içerik indirilmesini sağlayan oyun mağazasında oyunlarını yayınlamak isteyen gençler, oyun şiddet içerdiği için reddedildi ancak bu engellemelere rağmen oyunu 2 ayda 60 bin kişi indirdi ve oynadı. Yazılımı geliştiren grupta yer alan İbrahim Keleş, kendi oyunlarının şiddet içerdiği gerekçesiyle engellenmesine rağmen oyun mağazasında daha çok şiddet içeren oyunların yer aldığını belirtti.

Amerikan merkezli arama motorunun sahip olduğu oyun mağazasının, Fethullahçı Terör Örgütünün lideri Fethullah Gülen'i karalamaya yönelik bir oyuna izin vermemesi akıllara soru işareti getirdi. ABD hükümetinin gücünü arkasına alarak paralel devlet yapılanması ile Türkiye'yi karıştırmak isteyen FETÖ lideri ile dalga geçilmesini amaçlayan eğlence amaçlı bir oyunun engellenmesi gelinen durumu gösteriyor.

Diğer şiddet içeren oyunları örnek göstererek kendilerine izin verilmesini ya da şiddet oyunlarının tamamen kaldırılmasını isteyen gençlere henüz cevap verilmiş değil.

Fetö'yü Tokatla Oyunu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı