Fırat Kalkanı Operasyonu Devam Ediyor

Türkiye sınırındaki Cerablus'un DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu devam ediyor.

Fırat Kalkanı Operasyonu Devam Ediyor

Sabah 04:00 sıralarında başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Türk ve Koalisyon uçakları terör örgütü DAEŞ'e ait hedefleri vurmaya devam ediyor. 

Sınır hattında görevli birliklerin top ve roketatarlarla 63 hedefe 224 atış yaptığı bildirilirken Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16'ların da katılımıyla 06.08, 06.10 ve 06.30'da Cerablus'a yönelik hava harekatı düzenlendi.

Sık sık patlama seslerinin geldiği bölgede hedef alınan bölgelerin vurulması Türkiye'den çıplak gözle izlenebiliyor. 

Karkamış İlçesi'ndeki Soylu Mahallesi'nde çok sayıda ambulans ve AFAD ekibi hazırda beklerken, sınıra yakın kısımda tanklar bekliyor.

 

İçişleri Bakanı'ndan Açıklama

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye'nin adeta terörle savaş halinde olduğunu, Suriye'deki kaostan faydalanan terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı açık tehditi üzerine operasyon başlatıldığını belirtti. Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlayacağını belirten Bakan Ala, uluslararası ilişkileri dikkate alarak başlatılan operasyon ile terör örgütlerinin Türkiye'yi tehdit etmesine imkan verilmeyeceğini ifade etti. Karkamış İlçesi'ndeki vatandaşların daha güvenli bölgelere sevk edildiğini söyleyen Bakan Ala, Türkiye'ye yönelik terör tehditi sona erene kadar operasyonun devam edeceğini belirtti. 

Fırat Kalkanı Operasyonu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 2 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 2 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike