Fırat Kalkanı Operasyonu İsviçre Basınında Geniş Yer Tuttu

Türkiye’nin Cerablus’taki IŞİD mevzilerine yönelik başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu özellikle İsviçre basınında geniş yer tuttu.

Fırat Kalkanı Operasyonu İsviçre Basınında Geniş Yer Tuttu

Türkiye’nin Cerablus’taki IŞİD mevzilerine yönelik başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu Avrupa'da özellikle İsviçre basınında geniş yankı uyandırdı.İsviçre basınında bugün yer alanlar: Le Matin: “Türk tankları Suriye’ye girdi”
Türk ordusu uluslararası koalisyon güçlerinin desteği ile şafakla birlikte Suriye topraklarında operasyon yaptı. Çevrede bulunan IŞİD hedeflerine yönelik operasyona Almanya ve Fransa’da destek verdiğini duyurdu.
Tribüne De Genevre : “Türkiye sınırlarında yaşanan olaylara dur demek için Suriye ‘ye tanklarla girerek olaylara son vermek istiyor. Bilindiği gibi son iki gün içinde Türk topraklarına aralıklı olarak bombalar düşmekteydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu tahriklerden bıktığını ve bunun neticelendirilmesi gereğini söyledikten sonra TSK Suriye’ye hava destekli olarak IŞİD mevzilerini bombalamaya başladı” Blick: “TSK Suriye’de” Türk Silahlı Kuvvetleri uluslararası destekle Suriye’ye girdi. Amaç IŞİD’i bölgede vurmak ve oradan uzaklaştırmak. Amerika da Türkiye’nin bu davranışını desteklediğini duyurdu.

 

 

Suriye IŞİD İsviçre basın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike