Gaz Sızıntısı 36 Vatandaşı Hastanelik Etti

Malatya'da kaynağı bulunamayan gaz kokusu bir mahallede tedirginlik yaratırken, sızıntıdan etkilenen 16'sı çocuk 36 kişi hastanelere  kaldırıldı.

Gaz Sızıntısı 36 Vatandaşı Hastanelik Etti

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yeşiltepe ve İnönü Mahallerinde hissedilen ağır ve pis koku polisi ve 112 sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Kimyasal bir maddeden kaynaklandığı zannedilen koku 155 Polis İmdat ve 112 sağlık ekiplerinin telefonlarını bloke ederken, vatandaşlar soludukları havada biber gazına benzer koku algıladıklarını belirtti. Doğalgaz kaçağı olma ihtimaline karşı harekete geçen yetkililer, yaptıkları araştırmadan sonra herhangi bir gaz kaçağının olmadığı tespitine vardılar. Yapılan tüm araştırmalara rağmen bir bölgede insanları rahatsız eden kokunun çıkış kaynağı bulunamadı.
Yeşiltepe mahallesinde etkili olan kokudan etkilenerek rahatsızlanan 16'sı çocuk 36 kişi  hastanelere sevk edildi. Ambulanslar ve afat ekipleri alarma geçerken, hastanelerin acil servisleri kokudan rahatsızlananlarla doldu, taştı
Bu arada kokunun kaynağıyla ilgili bir olası protesto gösterilerine karşı polisin kullanacağı biber gazı stoklarındaki sızıntı olabileceği iddiaları da ortaya atıldı. Gaz sızıntısının kaynağının belirlenmesi için görevliler araştırmalarına devam ediyor.

 

 

 

Malatya Yeşilyurt Gaz Sızıntısı Hastane

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike