Gaziantep'te 24 Asker Ordudan İhraç Edildi

OHAL uygulaması kapsamında dün gece çıkarılan kanun hükmündeki kararname ile meslekten ihraç edilen askerlerden 24'ü Gaziantep'te görev yapıyordu.

Gaziantep'te 24 Asker Ordudan İhraç Edildi

15 Temmuz'un ardından başlatılan FETÖ/PDY operasyonunda Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı ile İslahiye'de bulunan ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'na bağlı 106'ncı Topçu Alayında görevli yüzü aşkın asker gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen askerlerden aralarında 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Soysal ile 106'ncı Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Turgut Çelebi'nin de bulunduğu 80 asker tutuklandı.

24 Asker Meslekten İhraç Edildi

Dün gece çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile bazıları firari durumda olan Gaziantep ve İslahiye'de görevli 1'i Tuğgeneral, 2 albay, 4 yarbay, 3 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 üsteğmen ile 9 astsubayın meslekten ihracına karar verildi. Meslekten ihraç edilen askerler arasında, darbe girişiminde bulunan rütbelilerin yaptıkları mesajlaşma görüşmelerinde adı geçen Gaziantep'te konuşlu 5'inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Uzay Şahin'in de ismi bulunuyor.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike