Gökçek, Eski CHP’li Milletvekili Kart’a Açtığı Davayı Kazandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eski CHP milletvekili Atilla Kart'a EGO Genel Müdürlüğüne alım yapılan otobüslerinde rüşvet alındığı ididasından dolayı açtığı tazminat davasını kazandı, Eski vekil Kart, 15 bin TL tazminat cezası ödemeye mahkum oldu.

Gökçek, Eski CHP’li Milletvekili Kart’a Açtığı Davayı Kazandı

Eski CHP Milletvekiil Atilla Kart ve Aykut Erdoğdu'nin Ankara'da şehir içi yolcu taşımacılığında kullanılan EGO'ya alınan otobüslerde araç başına rüşvet alındığı iddialarını hatırlatan Melih Gökçek, "Attıkları bu iftiranın karşısında kendilerini mahkemeye verdim. Tabii dürüst insanlar mahkemede söylediklerini ispat ederler. Atilla Kart, savunmasında, biz kesinlikle Melih Gökçek’e böyle bir şey, rüşvet aldığını söylemedik dediler. Mahkeme de kendilerini suçlu buldu ve 15 bin lira tazminata mahkum etti" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Atilla Kart hakkında iftiradan ceza davası açıldığını  belirten gökçek sözlerine şu şekilde devam etti, "Ceza davası sonunda da, attığı iftiranın cezasını çekecek. Arkasından CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu geliyor. O da inşallah adaletin önünde başını eğmek zorunda kalacak" dedi.

mehil gökçek atilla kart ego dava

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı