Hayırsever İş Adamının Bağışladığı Miras, FETÖ'ye Aktarılmış

Denizli’de 2010 yılında hayatını kaybeden hayırsever iş adamı Osman Nuri Yılmaz’ın kurduğu derneğin tüm gelirlerinin ölümünden sonra FETÖ/PDY’ye aktarıldığı tespit edildi. Soruşturma kapsamında aralarında dernek yöneticilerinin bulunduğu 8 kişi hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ olmak suçunda dava açıldı..

Hayırsever İş Adamının Bağışladığı Miras, FETÖ'ye Aktarılmış

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada, Babadağ ilçesinde 2001 yılında kurulan Osman Nuri Yılmaz Okullarını ve Hayratını Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin FETÖ soruşturmaları kapsamında bir süre önce kapatıldığı belirtildi. 2010 yılında hayatını kaybeden derneğin kurucusu Osman Nuri Yılmaz'ın miras bıraktığı tüm mal varlığını amacı dışında kullanan FETÖ'cüler, derneğin tüm mali imkanlarını FETÖ kurumlarına aktarıldığı ifade edildi. Dernekte yapılan aramalarda, çok sayıda döküman ele geçirildi. 

Osman Nuri Yılmaz Okullarını ve Hayratını Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin saymanlığını yapan ve FETÖ Babadağı ilçe imamı olduğu öğrenilen şüpheli ile birlikte Denizli Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan kişinin de aralarında bulunduğu 5 şüphelinin tutuklandı. Toplamda 8 kişi hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan Denizli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldığı belirtildi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı