HDP'li Demirtaş Ve Yüksekdağ'a Polis Tarafından Gözaltı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığ'nın sürdürdüğü terör soruşturması kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş Diyarbakır'daki evinde, Figen Yüksekdağ ise Ankara'da polis tarafından gözaltına alındı.

HDP'li Demirtaş Ve Yüksekdağ'a Polis Tarafından Gözaltı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığ'nın sürdürdüğü terör soruşturması çerçevesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, saat 01.00 sularında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirntaş'ı gözaltına almak üzere merkez Kayapınar İlçesi'ndeki ikamet ettiği konutuna geldi. Demirtaş, ellerinde gözaltı kararı bulunan polislere uzun süre direnerek kapıyı açmadı. Bu sırada Demirtaş'ın avukatları ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ve Muş milletvekili Ahmet Yıldırım ile birçok partili de konuta geldiler. Uzun süre Demirtaş'ın kapıyı açmaması üzerine iddiaya göre TEM ekipleri içeri girerek Demirtaş'a gözaltı işlemi yapıldı.
HDP'Lİ BEŞTAŞ VE YILDIRM POLİSLERLE UZUN SÜRE TARTIŞTI
Selahattin Demirtaş gözaltına alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş ve Muş milletvekili Yıldırım ve avukatları, sitenin bahçesinde polis araçlarının önüne geçerek gözaltına alınmayı engellemeye çalıştılar. Çıkan tartışmanın ardından Beştaş ve Yıldırım'ı uzaklaştıran polis, Demirtaş'ı Emniyet'e götürdü.
Bu arada HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan ile Ziya Pir de eş zamanlı olarak Diyarbakır'da gözaltına alınarak Emniyet'e götürüldüler.
FİGEN YÜKSEKDAĞ İSE ANKARA'DA GÖZALTINA ALINDI
Diyarbakır'da bu olayların yaşandığı aynı saatlerde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da Ankara'da yaşadığı konutunda gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Yüksekdağ'ın, daha sonra soruşturmanın yürütüldüğü Diyarbakır'a sevk edileceği bilgisi verildi.
Bu arada soruşturma kapsamında bazı illerde HDP'li milletvekillerin de gözaltına alınacağı bilgisi alındı.

 

 

HDP Selahattin Demirtaş Figen Yüksekdağ Nursel Aydoğan Ziya Pir Polis Gözaltı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı