Huzurevinde Huzur Teftişi

Antalya'da yaşlı ve hastalara kötü davranıldığı iddia edilen özel huzurevinde teftiş yapmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca görevlendirilen 2 müfettiş, incelemelere başladı.

 Huzurevinde Huzur Teftişi

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi'nde özel bir huzurevinde kalan hasta ve yaşlılara kötü davranıldığı, kötü şartlarda hizmet verildiği yönünde basında çıkan haberler üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca huzurevinde teftiş yapmak üzere 2 müfettiş görevlendirdi. Müfettişler habere konu özel huzurevine gelerek,konu ile ilgili iddiaları araştırmak için çalışmalara başladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı beyanda, Antalya'daki kamu ve özel huzurevlerinde 560 engelli ile 241 yaşlının bakıldığı bilgisi verildi. Açıklamada insan onur ve haysiyetine yakışmayan görüntülerin bakanlığın hizmet anlayışıyla örtüşmediği kaydedildi.
HUZUREVİ SAKİNLERİ SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Necat Yılmaz da Antalya Valiliği'nin talimatı doğrultusunda, huzurevinde kalan yaşlı ve hastaların genel sağlık taraması yapıldığı bilgisi verildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden bir başhekim yardımcısı, 1 dahiliye uzmanı, 1 dermatoloji uzmanından oluşan sağlık heyeti görevlendirdiklerini kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, huzurevinde kalan 90 yaşındaki A.S.'nin sağlık kontrollerinden sonra daha detaylı tetkik için bugün Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildiğini kaydetti. Muayenede A.S.'nin ileri evre cilt kanseri olduğu, sağ gözde mix enfeksiyonu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, göz hastalıkları uzmanı tarafından yapılan muayenesinde ise yüz felci tanısı konulduğunu belirtti.
Dermatoloji uzmanı tarafından yapılan muayenesinde hastadan yara kültürü alındığını anlatan Prof. Dr. Necat Yılmaz, şunları kaydetti:
"Pansuman amaçlı kullanacağı ilaçlar reçete edildi. Antibiyotik ilacı için A.S., enfeksiyon hastalıkları kliniğine yönlendirildi. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı tarafından hastanın kan ve idrar tahlilleri yapılmış olup, tahlil sonuçları beklenmektedir. Çıkacak sonuçlara göre gerekli görülürse hastanın tedavisi düzenlenecektir. Hastanın tüm tedavisi ayaktan gerçekleştirilmiş olup, yataklı tedavi uygulaması gerekli görülmemiştir. Huzurevi yetkilileri ile görüşülerek hastanın hastanemizde tetkik ve tedavileri ile ilgili yapılacak bir şey olması halinde bizzat hastanemiz başhekimliği tarafından ilgilenileceği ifade edilmiş olup bakımı için hekimlerimiz tarafından gerekli tavsiyelerle hasta A.S., bakımevine gönderilmiştir."

  

 

Antalya Konyaaltı Huzurevi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike