Instagram'da Kökten Temizlik Harekatı

Facebook'un satın almasıyla birlikte çeşitli gelir modelleri üzerinde çalışmaları hızlandıran Instagram, bugünlerde kullanılmayan hesaplar için harıl harıl çalışıyor.

Instagram'da Kökten Temizlik Harekatı

Instagram'da büyük temizlik harekatı başladı. Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sorna gerçek kullanıcılara ulaştırabileceği ve gelir elde edebileceği  farklı gelir modelleri üzerindeki çalışmalarına hız verdi. Bu bağlamda Instagram'da radikal kararlara imza atmaya başladı. Bunlardan birisi olan kullanılmayan çöp hesaplar, başlatılan temizlik harekatıyla bir bir silinmeye başladı. Yüzbinlerce takipçisi olan fenomenler, bu değişimi şaşkınlıkla karşıladı. Yine bir o kadar takipçisi olmasına rağmen doğru düzgün hareket gözlemlenmeyen hesaplardaki bot kullanıcılar ve fake hesaplar devre dışı bırakılacak.

Facebook'un yeni reklam stratejlerinin İnstagram'daki etkileri ve başlatılan bu köıkten temizliğin, reklam politikalarından daha verimli sonuçlar elde edene kadar belirli aralıklarla devam edeceği belirtiliyor. İnstagram üzerinde çeşitli yollarla birçok kişini kazandığı ve birden bire yükselen takipçi sayılarını da takibe alan İnstagram yönetimi, bu yolla bot kullanıcların ve çöp durumunda bulunan hesapları daha sık eleyip sık dokuyacağı ifade ediliyor. 

 

 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı