İsrail Alevlere Teslim Oldu

İsrail'de dün başlayan Kudüs'ünde içinde olduğu 13 ayrı noktada çıkan yangınlar rüzgarın da etkisiyle giderek yayılıyor. Geçtiğimiz haftalarda "halkı rahatsız ettiği" gerekçesiyle ezanı yasaklayan İsrail, yangının büyük bir hızla büyümesi nedeniyle korku ve şoku yaşıyor.

İsrail Alevlere Teslim Oldu

İsrail Başbakanı Netenyahu, ülkenin 13 noktasında çıkan yangınları söndürülebilmesi için Türkiye, Rusya, İtalya, Yunanistan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi başbakanlarından yardım istedi. Yardım istenen ülkelerden İsrail'e 10 yangın söndürme uçağı gönderildi. Hayfa kentinde yaşayan halktan acil olarak şehri boşaltması istendi. Yaşlı ve engellilerin tahliyesi için acil durum ekipleri çalışıyor. Türkiye İsrail'e yangın söndürme çalışmalarında yardımcı olmak üzere söndürme uçağı gönderdi.

HAYFA ŞEHRİNDEN 60.000 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Hayfa şehrinde yaşayan 60.000 kişinin kenten tahliye edileceği İsrail'li yetkililer tarafından açıklanırken, Hayfa Üniversitesi'ne kadar olan bölgenin tahliyesinin gerçekleştiği bilgisi alındı. Yangında, henüz ölen kimsenin olmadığı bilgisine ulaşılamadı. Ancak yaşanan yangından dolayı yayılan zehirli dumandan etkilenen 30'dan fazla insanın zehirlendiği bilgisi alındı.

 

İsrail Yangın Ölü Yaralı Yangın Söndürme Uçağı Türkiye

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Sancaktutan     2016-11-25 Bu gece çok güzelsin #İsraill Nar'ın dan gözlerim kamaşıyor
mustafa peçe     2016-11-25 ateşiniz bol olsun eyy israiloğulaari!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı