İstanbul'da Güven Uygulaması Yapıldı

İstanbul 'da Esenler, Güngören ve Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından güven uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamada girilen kahvehane de kumar oynatılması nedeniyle mühürlenerek kapatıldı.

İstanbul'da Bağcılar, Esenler ve Güngören'de İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından geniş çaplı güven uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamada Güven timleri, önleyici hizmetler, trafik ekipleri başta olmak üzer eİlçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı ekiplerde uygulamaya katıldı. Yapılan güven uygulamasında, parklar, umuma açık yerler, sokak araları, kafeler ve kahvehanelerde asayiş uygulaması yapıldı. Şüpheli kişilere yönelik polis ekipleri Genel Bilgi Tarama (GBT) işlemlerinin yapıldığı uygulamada, aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyan şüpheliler ve uyuşturucu satıcıları üzerine ağırlık verildi. 

Asayiş uygulaması kapsamında Bağcılar'da polis ekiplerinin girdiği kahvehanelerde alkol alan ve kumar oynatan kişiler tespit edildi. Polis ekipleri tarafından asayiş uygulaması esnasında kumar oynatıldığı belirlenen kahvehanelerde polis ekiplerince yasal işlem uygulandı. Yapılan kontrollerde ruhsatsız çalıştırıldığı tespit edilen iş yerleri zabıta tarafından mühürlenerek kapatıldı. Uygulamaya katılan maliye ekipleri ise yapılan kontrollerde sigara yasağına uymayan iş yerlerine de idari para cezası verdi. 

Uygulamaya toplamda 270 polis memuru katılmasıyla 2602 şahsın GBT'si sorgulandı. Yapılan aramalarda hakkında arama kararı olan 13 kişi yakalanarak 8 kişide 401 gr uyuşturucu madde, 2 adet silah ve şarjör ile 9 fişeğe el konuldu.

istanbul asayiş uygulaması güven uygualaması

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı