İzmir'de Emniyet ve Jandarmaya Saldıran Terörist Yakalandı

İzmir'de geçtiğimiz günlerde meydana gelen Kemalpaşa İlçe jandarma Komutanlığına yapılan roketli saldırı, askeri araca yapılan silahlı saldırı ve Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan roketli saldırıyı organize eden ve gerçekleştiren PKK terör örgütü üyesi yakalandı.

İzmir'de Emniyet ve Jandarmaya Saldıran Terörist Yakalandı

İzmir'de kısa bir süre önce Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketli saldırı, Kemalpaşa - Torbalı kara yolunun Karabel geçidi civarında ise bir askeri araç uzun namlulu silahlarla taranarak saldırılmıştı. Yapılan terör saldırılarından sonra harekete geçen İzmir emniyet Müdürülğü ekipleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ekipleri tarafından olayların peşi bırakılmayarak bazı kişiler yakalanmıştı. 

Yapılan operasyonlardan sonra önemli gelişmeler oldu. Soruşturma derinlemesine genişletildiğinde İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekplerce bu eylemlerin planını yapan Ege Bölgesi'ne sızmaya çalışan terör örgütüne ait sitelerde üstlenilmesini sağlayan H.D. isimli bir teröristin yakalanabilmesi için operasyon yapıldı. Operasyona Terör Şube, İstihbarat Şube ve Özel Harekat Polislerinin katılımıyla yapılan ortak operasyonda İzmir'in Bornova ilçesinde H.D. isimli şahıs sahte kimlikle yakalandı. 

EYLEM HAZIRLIĞINDA YAKALANDI 

Yakalanan şüpheli H.D.'nin üzerinde yapılan aramada yüksek miktarda Türk parası ele geçirildi. Ayrıca yakalanan teröristin İzmir ilinde eylem hazırlığında olduğu bildirildi, H.D.'nin emniyetteki sorgusu halen devam etmektedir. 

Diğer yandan, yakalanan şüpheli H.D. ile beraber Kemalpaşa ilçesinde yapılan eylemlere katılan terör örgütü üyesi İ.D.'de sahte kimlik ve yüksek miktarda Amerikan doları ile yakalanmıştı ve cezaevine gönderilmişti. Terör örgütü üyelerine yardım ve yataklık eden ve bağlantısı olan çok sayıda örgüt mensubu da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

izmir pkk terör örgütü yakalandı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike