İzmirlilerden Yassıcaada'ya Yoğun İlgi

Urla açıklarındaki Yassıcaada, günübirlik tatil yapan İzmirlilerin akınına uğradı. Sezonun ilk 18 gününde yaklaşık 10 bin tatilcinin geldiği Yassıcaada'ya 1,5 saatlik vapur yolculuğundan sonra ulaşılabiliyor.

İzmirlilerden Yassıcaada'ya Yoğun İlgi

Ekonomik ve zevkli bir tatil yapak isteyenlerin uğrak mekanı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işletmesinde olan Yassıcaada Tesisleri'nin bir bölümünde 400 metrelik kumsal yer alıyor. Belediye'ye ait kafeteryaların hizmet verdiği adada, vatandaşlar yiyeceklerini kendileri de getirebiliyor. 2002 yılından bu yana günübirlik tatilin adreslerinden olan ada bu sene kendi rekorunu kırarak sezonun ilk 18 gününde 10 bin tatilciyi ağırladı.

Yassıcaada'ya vapur biletleri Karşıyaka, Konak ve Üçkuyular iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebiliyor. Gidiş - dönüş vapur ücreti ve adaya giriş ücretinin 18 TL olması ve 7 yaş altı çocukların ücretsiz giriş yapması nedeniyle Yassıcaada yoğun ilgi görüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka İskelesi'nden 08.30'da, Üçkuyular İskelesi'nden ise 09.00'da başlıyor. Adadan dönüş saati ise 17.45. 

Yassıcaada

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akdeniz Açıklarında 25 Ölü Bulundu
Akdeniz Açıklarında 25 Ölü Bulundu
Katilden Kan Donduran Sözler:
Katilden Kan Donduran Sözler: "Şuursuzca vurdum".