Kabızım Diye Doktora Gitti, Karnından 5 kilo 650 Gram Kist Aldılar

Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde kabızlık şikayeti ile hastaneye giden bir kadının karnından 5 kilo 650 gram ağırlığında kist çıktı.

Kabızım Diye Doktora Gitti, Karnından 5 kilo 650 Gram Kist Aldılar

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne aşırı kilo alma, karında şişlik, kasık ağrısı ve kabızlık şikayetleriyle giden 41 yaşındaki Şehnaz Gürel, Jinekoloji Polikliniği'ne yönlendirildi. Yapığlan muayene sonucunda kadının karın içinde büyük bir kitle saptandı. Şehnaz Gürel, Jinekoloji servisinde Kadın Doğum Kilinik ve Eğitim Sorumlusu Doç.Dr. Ahmet Kale tarafından ameliyata alındı. Hastanın karın içersinden 5 kilo 650 gram ağırlığındaki kitle başarılı bir operasyonla çıkartıldı. Kadınların yılda bir kez karınlarını kontrol ettirmeleri gerektiğini söyleyen Doç. Dr Ahmet Kale, şöyle dedi:
"Hastanın karın içinde, sol yumurtalığından kaynaklanan ve kasığından diyaframa kadar uzanan ayrıca bağırsaklarına baskı yapan 5 kilo 650 gram ağırlığındaki kitleyi çıkardık. Hastamız ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu. Kadınların yılda bir karınlarını kontrol ettirmelerinde fayda var "diye belirtti.
Karnından kist alınan Şehnaz Gürel karnındaki ağrılarından ve şişkinliğinden kurtulduğu için çok mutlu olduğunu belirtti.


 

 

 

Kocaeli Derince Kist Kabızlık

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike