Kılıçdaroğlu: Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin Rejimini Değiştiriyorsun

Kemal Kılıçdaroğlu Partisinin Toplantısında ''Başkanlık rejim tartışmasıdır, Sen Türkiye Cumhuriyetinin rejimini değiştirmeye çalışıyorsun. 1923'de Cumhuriyeti ilan ettik, tartışmalar orada kaldı.'' dedi...

Kılıçdaroğlu: Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin Rejimini Değiştiriyorsun

Kemal Kılıçdaroğlu genel Başkanı olduğu CHP'nin TBMM'deki gurup toplantısında açıklamalarda bulundu. "'Rusya uçağını düşürdük.' 'Ben talimat verdim', 'Hayır sen değil ben talimat verdim' yarışına girdiler. Sonunda araya adamlar koydular, devlet başkanları koydular. Gittiler yalvardılar, yakardılar. Putin hala beklediğini almış değil, ‘vereceksiniz benim istediğimi’ diyor. Biz de merak ediyoruz, acaba Türkiye’nin daha nesini verecekler. İşte bu politika Türkiye’yi bu noktaya taşıyor. Demokrasi, adalet, hukukun üstünlüğü, dış politika bunun için önemlidir. Çünkü faturayı cebini düşünen politikacı değil, üreten vatandaş ödüyor. Krediyle boğuşuyorlar borçlarla boğuşuyorlar, yumurta üreticileri ve iflasla karşı karşıyalar. Önümüzdeki Salı günü ağırlıklı olarak esnafların sorununu dile getireceğim. Bütün esnaf kardeşlerime söylüyorum, hangi sorunuzu dile getirmemi istiyorsanız bana yazabilirsiniz" dedi.

Konuşmanın devamında ise ithalat ve ihracata yönelik soruları ile devam eden Kılıçdaroğlu: "Eğer devlette uzmanlaşan kişileri belli yerlere getirseydiniz devlet bu hale gelmezdi çökmezdi. Devlet yönetimi sıradan bir olay değildir. Devleti yöneten kişilerin gelecek hedefleri olmalıdır. ‘2023’te ithalatımız şu kadar olacak, ithalatımız şu kadar olacak’ bu hedef değildir. Hedef şudur; Sen 2023’te o kadar ithalatı, ihracatı hangi yöntemi izleyerek gerçekleştireceksin? Bunu ortaya koydular mı? Koyamazlar. Neden? Onlar ceplerini düşünüyorlar, vatandaşı değil. Onlar zalimlerden yanalar biz mağdurlardan yanayız. Bunun yolu planlamadır. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti neden saman ithal eden ülke haline geldi? Türkiye bir dönem Ortadoğu’ya canlı hayvan ihraç ederdi, neden şimdi ithal eder noktaya geldik? İki Trakya büyüklüğünde alan Türkiye’de ekilmiyor. Neden Türk çiftçisi dünyanın en pahalı mazotunu kullanmak zorunda kalıyor. Neden koskoca Türkiye Cumhuriyeti Yunanistan’dan pamuk ithal eder hale geldik. Ne oldu bizim tütünümüz? Bitlis’in meşhur tütünü, sigara fabrikası ne oldu?"

Ayrıca icraatlarında da bahseden Kılıçdaroğlu ''Köylüye mazotunu KDV ve ÖTV olmadan vereceğim'' dedi.

kemal kılıçdaroğlu chp tbmm'de konuşma yaptı başkanlık iç ve dış borçlanma son dakika haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı