Kilis'te 'Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı

Kilis Valiliği tarafından, Öncü Hudut Karakolu ile Şehit Yalçın Nane Hudut Karakolu arasında kalan bölgedeki "özel güvenlik bölgesi" uygulamasının 15 gün süreyle uzatıldığı bildirildi.

Kilis'te 'Özel Güvenlik Bölgesi' Süresi Uzatıldı

Kilis Valiliği'nden, Suriye sınırında bazı alanlardaki 1.5 aydır devam eden 'özel güvenlik bölgesi' uygulamasının 15 gün daha uzatıldığı belirtildi. 

Kilis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, sınır güvenlik durumunu desteklemek amacıyla daha önce 4 kez "özel güvenlik alanı" ilan edilen Öncü Hudut Karakolu ile Şehit Yalçın Nane Hudut Karakolu arasında kalan bölgelerdeki uygulamanın 5. kez 15 gün daha uzatıldığı ifade edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
"Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek, ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; Şehit Asb. Kd. Çvş. Yalçın Nane Hudut Karakolunun geri bölgesi ile Öncü Hudut Karakolunun geri bölgesinde 07 Eylül 2016 günü saat 17.00’den başlayıp 21 Eylül 2016 günü saat 17.00’de bitecek şekilde 15 gün süreyle valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir."

 

 

Kilis Valilik Özel Güvenlik Bölgesi uzatıldı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike