Konteyner Silah Atölyesi

Diyarbakır'da alınan bir ihbar üzerine merkez Doğu Karakoç Köyü'ndeki bir konteynerde kurusıkı silahların namlusunu değiştirerek gerçek silaha çeviren şahıs yakalandı.

Konteyner Silah Atölyesi

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yasadışı silah tamiri yaparak kurusıkı diye tabir edilen silahların namlusunu değiştirmek sureti ile 6136 Sayılı Kanun Maddesine tabi silahlara dönüştürülerek satıldığı şeklinde gelen istihbari bilgiler doğrultusunda, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün bir operasyon gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:
"Doğu Karakoç Köyü'nde gerçekleştirilen operasyonda bir konkeyner içerisinde yapılan aramalarda; 1 adet av tüfeği, 2 adet tabanca, 16 adet av tüfeği fişeği, 34 adet tabanca fişeği, 10 adet tabanca sürgüsü, 3 adet sürgüsü olmayan tabanca, 19 adet tabanca şarjörü, 8 adet av tüfeği kartuşu, 6 adet tabanca gövdesi, 1 adet tabanca namlusu, 2 adet uzun namlulu silah fişeği, 9 adet metal numaratör, silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ile 15 bin 400 lira ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonla ilgili bir şüpheli şahıs yakalanmış 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında adli tahkikata başlanmıştır. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir."

 

 

 

Diyarbakır Doğukarakoç Konteyner Kurusıkı Silah

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike