Kuşadası'nda Emniyet Müdürlüğü "Huzur" Uygulaması Yaptı

Aydın'ın Kuşadası içlesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların ilçede kışa huzur ve güvenin sağlanması için başlattığı 2,5 saatlik operasyonda değişik suçlardan araması olan 5 kişi gözaltına alındı.

Kuşadası'nda Emniyet Müdürlüğü

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kış mevsimine geçişle beraber ilçede vatandaşların kışı huzurlu ve güvenli geçirebilmesi için huzur operasyonu gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda hakkında farklı suçlardan yakalama emri olan 5 kişi gözaltına alındı. 

OPERASYONDA 1993 KİŞİNİN KİMLİĞİ KONTROL EDİLDİ

Emniyet Müdürlüğü operasyonu 250 polis memuruyla gerçekleştirdi. Yapılan uygulamada Kuşadası ilçesinin giriş ve çkıışları, ana arterler başta olmakla birlikte belirli noktalara yapılan uygulamalarla şüpheli kişi ve araçlar, eğlence mekanlarında denetleme yapıldı. Operasyon 2,5 saat sürdü, huzur operasyonu esnasında 1993 kişi hakkında kimlik kontrolü yapıldı, farklı suçlardan aranmakta olan 5 kişi gözaltına alındı. Operasyon boyunca toplam 119 işyeri ve 210 araç kontrol edildi, bir araç hakkında trafikten men kararı verildi, iki araç sürücüsü hakkında 8,898 TL idari para cezası verildi. Ayrıca 1 çalıntı motorsiklet, 1 kurusıkı tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, tüfeğe ait 25 fişek ve çok sayıda uyuşturucu maddeye el koyuldu. 

VATANDAŞLAR HUZURLU VE GÜVENLİ HİSSEDECEK

Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, sene içinde düzenli olarak yaptıkları huzur operasyonlarını kış sezonunda da ara vermeden devam ettiklerini belirterer, amaçlarının vatandaşların kendilerini huzurlu ve güvenli hissetmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, yapılan huzur operasyonunun Kuşadası merkezi ile DAvutlar ve Güzelçamlı bölgelerinde yapıldığını belirterek, "Tüm personelimiz Kuşadası’nın genelinde yaklaşık 110 kilometrelik polis bölgesinde uygulamamızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaması için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz" dedi.

kuşadası huzur operasyonu aydın kuşadası emniyet müdürlüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı