Osman Pamukoğlu: Irak ve Suriye'de Barış Sağlanması On Yıllar Sürecek

Kayseri'de 3'üncü Kitap Fuarı'na katılan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, "Suriye ve Irak’ın huzura kavuşması ve güvenliğin tesis edilmesi, on yıllarca sürecek" dedi.

Osman Pamukoğlu: Irak ve Suriye'de Barış Sağlanması On Yıllar Sürecek

Hak ve Eşitlik Partisi eski Genel Başkanı, Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Kayseri'de düzenlenen Eylül Fuarcılık tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nde açılan kitap fuarında okurlarıyla buluştu. Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, yazdığı kitaplarını okurları için imzaladı. Pamukoğlu, 2 günde yaklaşık olarak 1500'e yakın kitap imzalandığını belirterek, Ortaoğu'da yaşanan olayla ve Musul'a yapılan operasyonlarla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Pamukoğlu, şu şekilde "Yıllardır Ortadoğu’yu anlatıyoruz. Musul işi bana göre çok karmaşık. 30 devletten daha fazla kuvvetin olduğu koalisyon gruplar var hava gücü olarak. Aşağıda İran, Suriye ve Irak’ın milisleri var. Böyle bir harekatın sevk ve idaresi kolay değil. Benim görebildiğim DAEŞ, sokaklarda evlerde direnecektir. Musul’u kolay kolay terk edeceklerini düşünmüyorum. DEAŞ’in hava gücü, tankı, topçu gücü yok. Gerilla savaşı olarak çarpışmak isteyecektir. Musul’u temizlemekle bu işin sonunun geleceğini düşünmüyorum. Ortadoğu ile ilgili 2011 Mayıs’ta kaleme aldığım makalemde Ortadoğu Yanacak başlıklı yazımda ne varsa, bugün her şey gerçekleşti. Bunun bilmek için kahin olmaya gerek yok. Dünya harp ve siyaset tarihine bakarsanız görürüsünüz. Suriye ve Irak’ın huzura kavuşması ve güvenliğin tesis edilmesi on yıllarca sürecek." dedi. 

osman pamukoğlu kitap fuarı suriye

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike