Pülümür'de 15 Terörist Öldürüldü

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada Pülümür İlçesi kırsalında İHA'ların tespit ettiği PKK'lılar F-16 savaş uçaklarının düzenlediği ard, arda iki ayrı harekatla 15 teröristin etkisiz hale getirildi.

Pülümür'de 15 Terörist Öldürüldü

Tunceli Valiliği, Pülümür İlçesi kırsalında İHA ile icra edilen keşif/gözetleme faaliyeti esnasında bir grup terörist tespit edildiğini belirtildi. Saat 16.30 sıralarında teröristlerin kaçış istikametlerine F-16 savaş uçakları ile bombardıman yapıldığı bildirildi. Bölgede yapılan keşif ve gözetleme faaliyetleri esnasında ikinci bir terörist grubunun daha tesbit edildiği belirtilen açıklamada düzenlenen ikinci hava harekatı sonrasında toplam 15 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi. Bölgede operasyonların devam ettiğini belirtilen Vallik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
"03 Kasım 206 günü Pülümür İlçesi Kızılmescit Vadisi Çatan Mahallesi ile Uzundere Mahallesi arasında kalan bölgede güvenlik güçlerimizce İHA ile icra edilen keşif/gözetleme faaliyeti esnasında bir grup terörist tespit edilmiştir. Tespit edilen grubu etkisiz hale getirmek maksadıyla saat 16.30 sıralarında hava harekatı icra edilmiş, 2 adet F-16 uçak ile terörist grubun tahmini kaçış güzergahları bombalanarak bölge yoğun ateş altına alınmıştır. Bahse konu bölgede saat 20.00 sıralarında güvenlik güçlerimizce devam eden operasyonlar kapsamında İHA'ların keşif/gözetleme faaliyeti esnasında kalabalık bir terörist grubu daha tespit edilmiştir. Terörist grubu etkisiz hale getirmek için ikinci kez hava herakete düzenlenmiş, bölge F-16 uçaklarla bombalanarak kobra helikoperler ile yoğun ateş altına alınmıştır. Bölgede devam eden operasyonlarda, 15 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgede operasyona devam edilmektedir "denildi.

 

 

Tunceli Pülümür İHA F 16 Harekat PKK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike