Rize'li Herkül Yine Yaptı Yapacağını

Rize, Çayeli'li’Rambo’ lakaplı vatandaş Ramazan Çepni, 203 kilogram olarak tartılan ağaç kütüğünü hiç zorlanmadan sırtında taşımayı başardı.

Rize'li Herkül Yine Yaptı Yapacağını

Rize’nin Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesi’nde yaşayan 43 yaşındaki Ramazan Çepni isimli vatandaç, gücü ve kuvveti nedeniyle mahalleli tarafından ’Rambo’ olarak isimlendiriliyor. Ramazan Çepni kimilerine göre Çanakkale'li Seyit Onbaşı kimine göre ise yerli Herkül olarak görülüyor.
Çepni, geçtiğimiz günlerde ormanlık alanda sırtına aldığı dev bir kütüğü sırtlanıp, taşıyınca arkadaşları tarafından fotoğrafları çekilerek sosyal medyada paylaşılmış, binlerce beğeni almıştı. Çepni, elektronik hassas terazi ile tartıldığında toplamda 203 kilogram gelen kütüğü yeniden sırtladı. Üç kişinin bile yerinden kaldıramadığı 203 kiloluk kütüğü bağladığı halat yardımı ile sırtına alan Çepni, hiç zorlanmadan 50 metre taşımayı başardı.
VİNÇ İSTEDİLER''BEN TAŞIRIM''DEDİ
Ramazan Çepni, ormanlık alandaki kütüğü taşımak için komşuları vinç aranırken gerek olmadığını belirtip kütüğü kendisi taşımaya karar verdiğini ifade ederek “Amcam arazisindeki bir ağacı kesmeye karar verdi. Ağacı birlikte kestik. Ancak kütükler çok ağır olunca vinç çağırmak istedi. Ben de vince gerek olmadığını kütükleri taşıyabileceğimi söyledim. Taşıyarak kütükleri ormanlık alandan yola çıkartım ve araca yükledik” dedi.
Ramazan Çepni hemşehrisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini de ifade ederek bir gün çocukları ile birlikte onu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret etmeyi, elini sıkmayı çok arzuladığını belirtti. Çepni, “Cumhurbaşkanıma selam söylüyorum. Onu çok seviyorum. Rambo her zaman hazır. Rabbimin bana verdiği bu gücü her zaman onun için kullanmaya hazırım. Ona çok dua ediyorum. Üç çocuk demişti benim altı çocuğum var. Bir gün nasip olursa çocuklarımla birlikte kendisini ziyaret etmek istiyorum. Bu beni çok mutlu eder" diye konuştu.
"SEYİT ONBAŞIM GİBİ BENDE KALDIRIRIM"
Çanakkale Boğazı’nda tek başına kaldırarak topa yerleştirdiği 215 kiloluk top mermisi ile adını tarihe altın harflerle kazıyan Seyit Onbaşı’yı rahmetle yad eden Çepni, “Seyit Onbaşı’yı buradan rahmetle anıyorum. Tüm şehitlerimize rabbim rahmet etsin. Ondan sonra 215 kiloluk o top mermisini kimse kaldıramamış. Ben o mermiyi kaldırmaya hazırım. O bombayı kaldırıp ben de ondan 100 sene sonra tarihe geçmek istiyorum” diye duygularını ifade etti.

Rize Çayeli Kütük Yerli Rambo

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı