Sahte Kadın Polisler Gerçek Polisler Tarafından Yakalandı

Kocaeli'nde, telefonla irtibat kurdukları kişilere kendilerini polis olarak tanıtarak kandırdıkları kişiden 3 bin 700 TL'yi almaya gelen 2 kadın, polisin düzenlemiş olduğu operasyonu ile yakalandı.

Sahte Kadın Polisler Gerçek Polisler Tarafından Yakalandı


Telefonla kendini polis olarak tanıtan kişiler, aradıkları adı açıklanmayan vatandaşa "Üzerinize çok sayıda telefon hattı ve bankalardan hesaplar açılmış. Bu hesaplar üzerinden de terör örgütlerine para aktarılıyor. Şahısların yakalanması ve paraları çekerek seri numaralarının alınması için bize teslim etmen gerekiyor" dedi. Parayı vereceğini bildiren vatandaş, hemen ardından polisi aradı. 3 bin 700 TL'yi vatandaşın evine gelerek almak isteyen iki kadın, polisin düzenlemiş olduğu operasyonu ile yakalandı. Polis, İ.Ö. ve D.D.'yi gözaltına alırken, dolandırıcılıkta kulandıkları telefonlara da el koydu.
2 kadının, Derince'de bir vatandaştan aynı formülle 30 bin TL değerinde ziynet eşyası ile bin 350 lira, Başiskele'de bir vatandaştan 12 bin 500 TL, Derince'de yaşayan bir vatandaştan 7 bin 500 TL ve 5 bin TL tutarında ziynet eşyasınıda dolandırdıkları yapılan sorgulamada anlaşıldı.
Adliyeye sevk edilen İ.Ö. ve D.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

 

 

Kocaeli Derince Sahte Kadın Polis Telefon Dolandırıcı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı