Sinop'ta 82 Kişi Tutuklandı. 40 Kişi Gözaltında, 40 Kişi Firari

Sinop'ta yapılan FETÖ operasyonlarında içlerinde kamu görevlilerinin de bulunduğu 400'ü aşkın kişi hakkında işlem yapıldı.

Sinop'ta 82 Kişi Tutuklandı. 40 Kişi Gözaltında, 40 Kişi Firari

Sinop'ta devam eden FETÖ soruşturması hakkında bilgi veren Vali Kemal Cirit; "Söz konusu şüphelilerden hukuk önüne çıkarılan 82'si adli makamlarca tutuklandı. Tutuklananların yanı sıra 40 kişi gözaltında, 40 kişi ise firari durumda bulunmakta" dedi.

Operasyonlarda şimdiye kadar 82 kişinin tutuklandığını belirten Vali Cirit, hakkında yakalama kararı bulunan Saraydüzü Kaymakamı Yusuf Özbey Ankara'da gözaltına alınarak tutuklandı" dedi.

Bodurga Yaylası'nda jandarmanın yaptığı operasyon sonrasında evde FETÖ'ye ait bazı evrakın ele geçirildiğini ifade eden Sinop Valisi Kemal Cirit, "Jandarma ekiplerince Bodurga Yaylası'nda bir eve yapılan operasyonda FETÖ'ye ait bazı dokümanlar ele geçirildi. Operasyonda bu yapıya ait kitaplar, cep telefonları, makbuzlar ve ruhsatsız silahlar ele geçirildi. Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı, 1 kişi ise aranıyor. Elde ettiğimiz belgelere göre bu kişiler kod adlar kullanarak bazı işlemler yapıyorlar. Önümüzdeki süreci de kod adlar kullanarak sulandırmak amacıyla bazı işlemler yapacak olduklarını değerlendirmekteyiz. Kentte hem adli hem idari yönden kamu çalışanlarına ve sivillere yönelik işlemlerin yapılmaya devam ediyor" diye konuştu.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike