Şırnak'ta Menfezde PKK Muhimmatı Bulundu

Şırnak'ın Uludere ile Beytüşşebap ilçeleri arasında yolda bir menfezde arama yapan jandarma ekipleri, çuvallar içinde terör örgütü PKK'ya ait silah ve bomba yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bol miktarda malzeme buldu.

 Şırnak'ta Menfezde PKK Muhimmatı Bulundu

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne gelen ihbar üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı, Uzungeçit Jandarma Karakol Komutanlığı ve Uzungeçit Asayiş Komando Bölük Komutanlığı Uludere ilçesinin Uzungeçit Beldesi ile Beytüşşebap karayolu Kilo Tepe Merdiven Kayaları Mevkiinde operasyon düzenlendi.
Bölgede yapılan operasyon ve arama tarama faaliyeti sonucunda, bir menfezde PKK'lılar tarafından gizlenmiş un çuvalları içerisinde 2 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 720 adet kalaşnikof piyade tüfeği mühimmatı, 1 adet roketatar mühimmatı, EYP'de kullanılmak üzere 4 adet 12 kg'lık mutfak tüpü, 300 metre elektrik kablosu, 2 adet koli bandı, 100 adet fujika marka pil ve 9 adet çift ayakkabı yakalandı. Ele geçirilen malzemelerle ilgili soruşturma başlatıldı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı