Şirvan'da Umuda Bekleyiş Sürüyor

Siirt’in Şirvan ilçesindeki maden ocağında yaşanan heyelanda göçük altında kalan işçilerin aileleri, soğuk havaya rağmen göçük altından gelecek umutlu bir haber için yaktıkları ateşler etrafında nöbetleşe ısınarak beklemeye devam ediyorlar.

Şirvan'da Umuda Bekleyiş Sürüyor

Şirvan ilçesi Maden köyünde bulunan bir bakır ocağında yaşanan heyelan sebebiyle oluşan göçüğün altında kalan maden işçilerin kurtarılma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Siirt, Diyarbakır, Erzurum, Van, Ankara, Bitlis ve Batman’dan facianın oluşunun ardından olay yerine gelen 90 kişilik AFAD ekibi ve iş makineleri ile olası heyelan risklerini bertaraf ettikten sonra, göçük altında kalan 11 maden işçisinin kurtarılabilmesi için insan üstü çaba harcıyorlar. Arama, kurtarma çalışmalarında özel eğitimli arama köpeklerinden de faydalanılıyor.
Üzüntü ve endişeli vatandaşlar ise, göçükte kalan yakınlarından haber alabilmek için umutla bekleyişlerini sürdürüyorlar. Havanın soğuduğu ve kararmaya başladığı göçük alanında, yaktıkları ateşlerin çevresinde çember oluşturan vatandaşlar, nöbetle ısınarak, yakınlarından gelecek güzel haberleri bekliyor.
 

Siirt Şirvan Göçük Heyelan AFAD

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
Tüm İDO Seferleri İptal Edildi - 3 Aralık 2016
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike