Terör Gazisinin, Dernek Kurucu Başkanın Haykırışı; Bu İnsanların Sesini Kim Duyacak

Emekli Uzman Jandarmalar Derneği (EMUJAD) Başkanı Adnan Oğuz'un 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Terör Gazisinin, Dernek Kurucu Başkanın Haykırışı; Bu İnsanların Sesini Kim Duyacak

Ülkemizin bekasına kast eden fetocu hainlerin yapmaya çalıştıkları 15 temmuz darbe kalkışmasında dik duran zümre Uzman Jandarmaların temsilcisi olmaktan gurur duyuyorum. Bu darbeye kalkışan üniforma giyen hainlerden en çok ızdırap çeken biz Uzman Jandarmalar 15 temmuz akşamına kadar çekmeye devam ettik. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapan Uzman Jandarmalar bu sürecin içerisinde yer almamıştır. Allaha şükür ki bu darbeci zihniyetler yanlarında yer almayacağımızı bildiklerinden, 2012 yılında Uzman Jandarma okulunu kapatarak bizi dışlamış müteakibinde kadrolarımızı kaldırarak bu sürece devam etmiş, daha sonrada eğitim birliklerinden ve branşlı personel kadrosundan çıkartılarak 15 temmuza gelirken uzman jandarmaları pasifsize etmeye çalışmışlardır. Darbe gecesi çoğu görüştüğümüz meslektaşımız darbeye karşı olduğunu belirterek bizim milletimize ve devletimize karşı boynumuzu bükmemişlerdir. Bizde onlardan aldığımız güçle Devletimizin yanında olduğumuzu açık beyan ettik. Uzman Jandarma olarak üzüldüğümüz olay darbeden sonra darbeye dik duran zümre bizler Genel Komutanlıkça ödüllendirilmek yerine yaş haddimizi kendilerine sorulduğunda 28 den gün almamak olarak bırakmışlar, emniyet gb. 45 e çıkartmayıp kısıtlayarak önümüz kapatılmıştır. Bunu da kanunlara uyarak yaptıklarını beyan etmektedirler. Doğrudur Uzman Jandarma astsubay olma yaşı 28 den gün almamış olmaktır. Bu şartlara uyan 500 Uzman Jandarma varken astımız olan Uzman Erbaşlar 31 yaşına kadar astsubay olabilmektedir. Dikkat edin ve hepsi de iki yıl içinde alınan personellerdir. Gözümüz yok sitemimiz onlara değildir. Sitemimiz planlı yapılan asimileyedir. 

Niye mi;
Yanlış yaptığımı düşünmüyorum; 2008- 2009 – 2010 yıllarında uzman jandarmalardan arayarak bu konu hakkında bilgiler verdiler kapılarımızı çalıyorlar iletin dediler. Genelkurmaya Jandarmaya yazılar gönderdim, cemaatler bizim zeki çocuklarımızı tespit edip kapılarımızı çalıyorlar çocuklarınızı verin bizim yurtlarımızda kalsınlar biz okutalım diyorlar bizleri onların eline bırakmayın diye kişiye özel yazılar gönderdim. Kimse çocuklarını vermedi içlerine alamadılar ki yıl yıl siliyorlarmış bizleri. Meğer tam adamlarına yazılar gönderiyormuşuz.

Halen görev başında teşkilata yıllarını vermiş ağabeylerimiz ile topu topu emeklisi ile 28000 olan bizleri neden Astsubay statüsüne bir kalemde dahil etmiyorlar veya kadro görevi gereği neden 3600 vermiyorlar düşünün neden çünkü İçişleri Bakanlığına teklif gitmiyor? Uzman Jandarmalar için her şeye hayır diyen bir teşkilatımız var. Eğer teşkilat bizleri düşünseydi bakanlığa teklif gittiği an bakanlık yok demez. Neden, zaten personel açığı ortada bakanlık yok mu diyecek. Bizi bu teşkilatta tuttuklarına sevinelim. Allahtan kanunlar var da bir şey yapamıyorlar. Personel şimdilerde zar zor emekliliğim gelsin maaşa bağlanayım da lanet olsun gideyim diye uğraşıyor veya 10 yılımı doldurayım da istifa edeyim, bir yeri kapatan Allah başka yerden açar lanet olsun diyor.  Jandarma Hizmetleri sınıfındaki statüdeyiz ama oyunun dışında bırakılıyoruz. Bugün özel sektörde bile çırak önce kalfa olur sonra usta ama darbeci zihniyetin Generali “Uzman Jandarmalar yanlış iliklenmiş gömlek düğmesi” derken, bunu düzeltelim demeyip halen üstümüze üstümüze gelirken, darbeden sonra kurumlar işçisine memur olma hakkı tanır iken, bizler adeta cezalandırılıyoruz. 

15 Temmuz darbe girişiminde vakur duruşundan ödün vermeyen Uzman Jandarmaların canını en çok Jandarma Genel Komutanlığı personel temini konusunda gönderilen ve Uzman Jandarmalara sizi istemiyoruz tarzında yazılan emir de Vatanına milletine bağlı kişiler arasından seçim yapılacak denmesidir. 
Aynı ay içerisinde muvazzaflık sınavlarına girenler muvazzaf oldu mesleğine devam etti altı üstü 95 uzman jandarma astsubay okulu kazandı günah keçisi gb. Bu çocukların hakkını yediniz. Yazıklar olsun. 

Ey Darbeci zihniyetler Kimin vatanını sevdiği, kimin vatandaşına vatandaşın silahını doğrulttuğunu ve sıktığını bu halk çok iyi biliyor. Sözüm vatanını seven haklının yanında olan insanlara değil, zihniyeti belli olanlar İstediğinizi yapın halk bu 15 Temmuzu kimlerin hazırlayıcısı olduğunu ve darbeci zihniyetinin kimlerde olabileceğini biliyor ve bunu hiçbir zaman da artık silemezsiniz.

Vatan millet devlet ve bayrak sevgisini biz 15 Temmuzda dimdik duran kadrolarımızla gösterdik. Hani hiç Astsubay yok mu bu listede hiç uzman jandarma yok mu bu listede diyen zihniyetleri bu camia Allaha havale diyor.  Yarın eli bastonlu tekerlekli sandalyede gezenleri herkes görecek. Bu darbecilerin darbe gününe kadar ince ince nakış yapar gibi plan yaptığı ve kalın bir kitapçık hazırladıkları göz önünde bulundurulduğunda bizim yani Uzman Jandarma zümresini yanlarına alamadıkları, alamadıkları içinde asimile yoluna gidildiği en büyük delilidir.

 

Adnan OĞUZ

Terör Gazisi Em. Uzman Jandarma

EMUJAD Gn.Bşk.

adnan oğuz emujad uzman jandarmalar derneği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
janpol     2016-09-28 helal başkan
janpol     2016-09-28 helal başkan
Metin     0000-00-00 Emeğine sağlık başkanım
Ali     0000-00-00 Helal bsk.
Abdurrahman     0000-00-00 Başkanım sorunlarımızı çözmek için gecenizi gündüzünüze kattınız. Teşekkürler
Mehmet esen     0000-00-00 ..
Halis     0000-00-00 Tebrikler başkan
Osman Elmas     0000-00-00 Eline sağlık
speed     0000-00-00 hala daha devam ediyor baskı haksızlık başkanım
Kasım Karaoğlu     0000-00-00 Helal başkanım
uzman jandarma olarak bizde insaniz     0000-00-00 Değerli başkanım inşaallah artık sesimizi duyarlar. Bizde insaniz bir haftada toplam 168 saat var ve 130 saatini teşkilata adayan başka teşkilat varmı. GÖRÜN ARTİK YETER SESİMİZİN COK YUKSEK CİKMAMASİNİN SEBEBİ DEVLETİN VE MİLLETİMİZİN BEKASİ İÇİNDİR....
uzman jandarma olarak bizde insaniz     0000-00-00 Değerli başkanım inşaallah artık sesimizi duyarlar. Bizde insaniz bir haftada toplam 168 saat var ve 130 saatini teşkilata adayan başka teşkilat varmı. GÖRÜN ARTİK YETER SESİMİZİN COK YUKSEK CİKMAMASİNİN SEBEBİ DEVLETİN VE MİLLETİMİZİN BEKASİ İÇİNDİR....
Ümit karaca     0000-00-00 Abim yine kitabın ortasından konuşmuş
Uzman jandarma     0000-00-00 Helal olsun başkanım.. tam yerinde bir açıklama olmuş
Dadas     0000-00-00 Bir üst statunun yaptigi islerin yaptırıldığı fakat bir alt statunun ozluk haklarinin verildigi bu 23 000 kişinin hakki haklarını yiyenlere zehir zikkim olsun..darbeyi yapan zihniyete kurumlar emanet ediliyor..yazik..cok yazik
HüseyinYedek     0000-00-00 Adalet olmayan yerde hukuk olmaz bu insanların sesini çığlıgını duyun artık
vicdandani ile konusabilen insan araniyor.     0000-00-00 Birileri cikipta bu sorunu çözmek icin bir adim atamiyor, hala komut bekleyen insanlarla yasiyoruz.
    0000-00-00 Çok doğru ve yerinde bir tespit bi an önce çözüm bulunmalı.
Orhan ARISOY     0000-00-00 Uzman jandarmalar, Jandarma Teşkilatının ayrılmaz parçasıdır.Hak hukuk çerçevesinde isteklerinin verilmesi gönüllerinin kazanılması gerekli olduğunu düşünüyorum.
Baran     0000-00-00 Yeter artık birisi buna dur desin
İbrahim     0000-00-00 Artık sesimizi duyun!!
ertaş     2016-09-27 jandarma kurumunun içinde kaçak işçi gibi çalışan uzman jandarmaların bir an önce özlük haklarının verilmesini emujad dernegine kulak verilmesini ilğili yerlerden özelikle iç işleri bakanımızdan derdimize derman olmasını istiyoruz....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı