TRT Yüksek Maaş Söylentilerine Karşı Açıklama Yaptı

Türkiye Radyo Televizyon Genel Müdürlüğü (TRT), bazı internet sitelerinde ve sosyal medya sitelerinde TRT'nin yayınlanan bazı programlarına yüksek ve gereği yansıtmayan miktarlarda maaşların söylendiği ve bu yapılan iddiaların hiçbir şekilde doğru olmadığını açıkladı.

TRT Yüksek Maaş Söylentilerine Karşı Açıklama Yaptı

Türkiye Radyo Televizyon Genel Müdürlüğü (TRT), sosyal medya hesaplarında ve bazı internet sitelerinde bazı programlara yüksek miktarda para ödendiği ve maaş verildiği hakkında yaptığı yazılı açıklamada, “Bir kısım internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında TRT’nin bazı programlarına ilişkin abartılı ve gerçeği yansıtmayan rakamlar, maaşlar telaffuz edilmektedir. Bu iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. TRT, kaynaklarını daha etkin kullanma ve seyirci beklentilerini de göz önünde bulundurarak zaman zaman alanında isim yapmış kişi ya da şirketlerle,dış ve ortak yapımlara gidebilmektedir. Bu durum dünyada birçok kamu ve özel yayın kuruluşu tarafından da uygulanmakta olan bir sistemdir” denildi.

TRT tarafından hiçbir kişiye iddia edilen rakamların ödenmediğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan anlaşmalar piyasa şartları da göz önünde bulundurularak makul ve bahse konu olan mübalağalı miktarların çok çok altındadır. Aziz milletimiz şunu bilmelidir ki; TRT gerek kamu kaynakları, gerek reklam gelirlerinden oluşan bütçesinin her kuruşunu kamu yararına harcar ve hesabını da yüce Meclisimize verir.”

trt maaş açıklaması trt yüksek maaş

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike