Tunceli'de Teröristler Yol Kesip Araçları Yaktı

 Tunceli-Erzincan karayolunda yol kesen teröristler, 6 aracı ateşe vererek kaçtı.

Tunceli'de Teröristler Yol Kesip Araçları Yaktı

Tunceli-Erzincan karayolunu, 40'ncı kilometresindeki Pülümür Vadisinde saat 18.30 sıralarında yol kesen bir grup terörist , Tunceli Özel İdaresi'ne ait iki kamyon, bir minibüs, bir pikap ile elektrik dağıtım şirketi FEDAŞ'a ait iki pikabı yaktı.  

Araçlardakileri silah zoruyla durdurup kimlik kontrolü yapan teröristler, bir süre de örgüt propagandası yaptı.  PKK'lılar daha sonra İl İdaresi'ne ait pikabı gasp ederek, bölgeden kaçtı. 
Olayın duyulmasının ardından bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek içinde operasyon başlatılıp, bölgeye yakın olan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'ndan teröristlerin kaçış bölgelerine top atışları gerçekleştirildi. 

Güvenlik güçleri Alacık Köyü kırsal alanı ile Pülümür Vadisi'nin Zağge bölgesinde İHA'lar tarafından tespit edilen teröristlerin gizlenebileceği bölgeler, obüs topları ile yoğun ateş altına aldı. Teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatılarak, bölgeye helikopterlerle özel eğitimli askerler sevk edildi. 
PKK'lıların gasp ettikleri araçla saldırı düzenleme ihtimaline karşı şehir merkezinde sıkı güvenlik önlemleri alınarak, aracın plakası bütün birimleri verildi.

Tunceli Erzincan karayolu Pülümür Vadisi PKK yol kesti araç yaktı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı