Türk Hava Kuvvetleri DAEŞ Hedeflerini İmha Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yaptığı açıklamada Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları DAEŞ terör örgütünün Bzagah ve Sulfaniyah bölgesinde kullandığı tespit edilen 3 bina ve 2 silahlı aracı imha ettiğini bildirdi.

Türk Hava Kuvvetleri DAEŞ Hedeflerini İmha Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 101'inci günü DAEŞ terör örgütü başkta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehditleri engellemek için hudut güvenliğini arttırmaya yönelik ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos 2016 tarihinden 02 Aralık 2016 tarihinde sabah saat 07:00'ye kadar gerçekleşen gelişmelere yönelik açıklama yapıldı. 

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bzagah ve Sulfaniyah bölgesinde DEAŞ terör örgütü mensuplarınca kullanılan üç bina ve iki silahlı araç imha edilmiştir.
AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür.
Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

fırat kalkanı tsk hava kuvvetleri daeş

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı